×

Orçun kimdir?

Elektroniğe ve bilgisayarlara merakım 1996 yılında başladı. O dönem kuzenimde olan Commodore 64’de oyun oynarken büyülenmiştim. Daha sonraları da o süreçte evdeki televizyon, elektrikli ev aletleri ve oyuncaklarımla bir şeyler yapmaya çalışırdım. 2005 yılından bu yana da İnternet üzerinden ilgi alanım olan bilgisayar ve elektronik cihazlarla ilgili olarak çevreme yardımcı oluyorum.

Donanımhaber ve Darkhardware (DHW) forumlarıyla yıllarca kendimi elektronik ve bilgisayar üzerine yazılım ve donanım tamiri alanlarında geliştirdim. Donanımhaber ve DHW ile kazandığım deneyimleri daha sonra Teknoseyir Sosyal topluluğundaki kullanıcıların tekno yardım sorularını cevaplamak, sorunlarına çözüm bulmak için kullandım. Hâlâ da öğrenmeye devam ediyorum.

Neden OrçunFix?

2005’ten yana devam eden bu yolculukta insanlara yardımcı olmaktan çok keyif aldım ve çok güzel insanlarla tanıştım. Sonunda bu hobinin bir işe dönüşmesi gerektiğine karar vererek bu siteyi açtım. Böylece sizlere hangi konularda yardımcı olabileceğimi gösterirken aynı zamanda bana ulaşmanızı da kolaylaştırmış olacağım.

Neleri tamir edebiliyorum?

  • 💻 Bilgisayar parçaları ve anakartı
  • 📱 Cep telefonu
  • 📱 Tablet
  • 🖥️ Monitör
  • 💻 Notebook
  • 🔌 Elektrikli ev aletleri
  • Beyaz eşya anakartları

gibi elektronik cihazların neredeyse hepsinin tamiri yapabiliyorum. Bunların sadece yazılım veya donanımsal tamirini de değil bakımlarını da yapabiliyorum. Bu cihaz ve bilişenlerle ilgili teorik bilgilerin ötesinde, ancak kullanım deneyimi ile elde edilebilecek tecrübeye de sahibim. Böylece zorlu donanım sorunlarına farklı yaklaşımlar getirebiliyorum.

Bana ulaşın, sorununuz çözelim

Bana ürün göndermek, soru sormak ya da herhangi bir konuda işbirliği için iletişim sayfasındaki bilgilerden bana kolayca ulaşabilirsiniz.