×

Upfull Kıvırcık Sarmal Type-c to Type-c Kablo İncelemesi

Öncelikle merhabalar. 2 ucu type-c usb kablosu ihtiyacım oluyordu, fazla usb kablo göz çıkartmaz diyerekten uygun fiyata birşeyler ararken migrosta 19 liraya olduğunu gördüm. Amacım daha çok kablosuz kulaklığı şarj etmek veya powerbank vs şarj etmek olunca çok kaliteli bir şey aramıyordum. Birde tabi bu fiyata görünce hemen aldım.

Kutulama güzel ürünün detayları yer alıyor. Ürünü bood teknoloji nar ev aletleri ithal etmiş. 2.1 amper vurgusu da var.

goruntu-1-1024x768 Upfull Kıvırcık Sarmal Type-c to Type-c Kablo İncelemesi

Ürün bu şekildeyken 36 cm, ancak kıvırcık şeklinden olduğunda açarsanız 75 cm’e kadar uzuyor. Kutusunda 1.5 metre ifadesi yanlış, anca bütün kıvırcığı dümdüz ederseniz 1.5 metre olabilir. Ama o şekilde de ürünün manası kalmıyor.

Ürünün malzeme kalitesi fena değil iş görüyor. Öyle bakkalda satılan veya kötü olan kablolar gibi değil.

Kablosunun kalınlığı 4 mm’e yakın, çok sert veya yumuşak değil olması gerektiği sertlikte düzgün.

Uç kısmının plastik ana kısmının genişliği 11-12 mm arasında. Telefonunuzda kullanacaksınız ve kılıf takılıysa bu önemli. Çünkü uçtan sonraki kısım büyükse kılıfınızdan dolayı porta girmeyecektir.

Keza aynı şekilde uç kısmının kalınlığı da 6-7 mm arasında.

Uç plastik kısmının derinliği de 1-5 cm’e yakın.

Kablonun artılarına gelecek olursak;

– Fiyat, 19 liraya böyle bir kablo zor. Ancak tabi ki de ben sonrasında migros mağazalarına araştırdığımda 39 lira gibi bir fiyatta gördüm. Mağaza özelinde de indirim olmuş olabilir ancak 39 liraya da fena değil.

– Şarj desteğinin yanında data da aktarabiliyor. Usb 2.0 hızında telefonunuzdan veya harici diskinizden falan bilgisayarınıza veri aktarabilirsiniz. Çünkü çoğu ucuz kablo da sadece şarj özelliği oluyor dikkat edin.

– Kablo usb pd destekli, samsung cihaz kullanıyorsanız ve şarj aletiniz 25 watt ise 25 watt şarj ediyor. Samsunglarda kolay kolay hızlı şarj eden 2 ucu usb type-c kablo bulunmuyor.

– Akordiyon gibi olması kimi için artı kimi için eksi ama 1.5 metrelik kabloyu da kıvırıp dolayıp saklamaktansa böyle daha kolay.

Eksileri;

– Başka rengini bulamadım. Hani bilmiyorum erkek adam bu renk kabloyu kullanır mı ? 

– Keşke kablosu örgülü olsaydı ama fiyatı tabi yüksek olurdu muhtemelen.

İncelemeyi okuduğunuz için teşekkür ederim. Arada kelime harf imla hataları yaptıysam kusurabakmayın. 

Share this content:

Yorum gönder